Doğru motor yağı, motorunuzun bir tamamlayıcısı olarak onu aşınmalara karşı korur, en yüksek performansı ve yakıt ekonomisini sağlamasına yardımcı olur.

Seat Orijinal Motor Yağları

Alpay Servis’in Seat marka araciniz icin tercih ettiği motor yağları en yüksek üretim kalitesine ve yağlama teknolojisine sahiptir ve tüm Servis Yetkilileri tarafından kullanılır. Motorunuzu en iyi şekilde koruması ve aracınızın performansını en üst düzeyde tutması için özel olarak geliştirilen ve uzun süren testlerle Seat modellerindeki etkinlikleri kanıtlanan motor yağları hakkında detaylı bilgiyi, Özel Seat Servisimizden alabilirsiniz.

Alpay Servis’in Seat marka aracınız için tercih ettiği motor yağı Lütfen sorunuz!

Motor Yağı ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Seat Motor Yağı İkaz Lambası

Motor yağı, aracınızın çalışması için hayati öneme sahip bir parçadır. Bu nedenle motor yağı kaynaklı bir sorun olduğunda, sürüş güvenliğinizi tehdit edecek durumlara veya geri dönülmez hasarlara karşı aracınız sizi bir ikaz lambası ile uyarır. Farklı renklerde yanabilen ve bu açıdan farklı anlamlara sahip olabilen motor yağı ikaz lambası hakkında gerekli bilgileri aşağıda bulabilirsiniz. Buna ek olarak daha detaylı bilgi almak isterseniz, aracınızın kullanım kılavuzuna yada Özel Seat Servisimize başvurabilirsiniz.

Seat Sari Ikaz

Motor yağı basıncı çok düşük veya yağlama sistemi arızalı

Sürekli Yanıyor: Aracınızdaki motor yağı basıncının çok düşük olduğunu gösterir. Motoru kapatın ve yağ seviyesini kontrol edin. İkaz lambası sarı renkle yanmaya devam ettiği sürece aracınızı kullanarak Alpay, Özel Seat Servisine gitmeniz tavsiye edilir.

Yanıp Sönüyor: Aracınızın motor yağlama sisteminin arızalı olduğunu gösterir. İkaz lambası sarı renkle yanmaya devam ettiği sürece aracınızı kullanarak Alpay, Özel Seat Servisini ziyaret edin ve motor yağı sensörünü kontrol ettirin.

Seat Kırmızı İkaz

Motor Yağ Basıncı Kritik Seviyede

Motoru derhal kapatın ve yağ seviyesini ölçün.

Işıklar hala yanıp sönüyor mu?: Herhangi bir hasarı önlemek için motoru çalıştırmayın ve Acil Yol Yardımı arayarak aracınızın Alpay, Özel Seat Servisine çekilmesini talep edin.

Yağ Viskozitesi ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Seat Online Servis Randevusu

Bir sonraki periyodik bakım zamanınız mı yaklaşıyor? Ya da canınızı sıkan o çiziğin onarım zamanı artık geldi mi? Tüm bakım ve onarım işlemleriniz için hızlı bir şekilde Seat marka aracınız icin randevu alabilirsiniz.

Seat Online Randevu Formu

Değerli ziyaretçimiz; Bu bölümden Seat marka aracınızın bakımıyla ilgili servis randevunuzu alabilirsiniz. Seat marka araç servis randevunuz için tercih ettiginiz tarih ve saat, uygunluğu kontrol edildikten sonra müşteri temsilcimiz size daha ayrıntılı bilgi sunacaktır, şayet arzu ettiğiniz saat ve tarih uygun değilse size bu konuda yardımcı olmak amacıyla asagidaki formda paylaşacağınız telefon numaranız aracılığıyla size ulaşacaktır. Seat Servis Randevu Formu doldururken bilgilerinizin doğruluğundan emin olunuz. Teşekkür ederiz.

ALPAY

Alpay Servis en ince detayına kadar kalite ve hassasiyeti temsil eder. Bu bir araç kontrolü, bakım veya onarım işlemi olabilir.

İletişim Bilgileri

Bir sorunuz veya probleminiz varsa, geri arama isteğinde bulunmak için sizi arayalım formunu doldurun, biz sizi arayalım.

Seat Aracınıza Değer Katan Diğer Hizmetler