Hizmetler ve Servisler
Paylaş

101 Nokta Ekspertizi ve Aracınıza Değer Katan Tüm Servisler

101 Nokta Ekspertizi ve/ya servis hizmetleri, bakım, onarım ve montaj ve diğer tüm hizmetlerimiz ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve şikayet / görüş / önerilerinizi bizlere bildirmek için Pazar günü dahil her an Çağrı Merkezimiz hizmetinizde. Online yapılan başvurular, resmi çalışma gün ve saatlerinde işleme alınacaktır.

Alpay, en yetkili özel servis; 101 Nokta Ekspertizi gibi çeşitli hizmetler sunmaktadır. Son teknolojiyi kullanarak verilen hizmetleri hemen inceleyebilir, seçili hizmet için online randevunuzu hemen oluşturabilirsiniz..

7/24 ACİL YOL YARDIM YA YOLDA KALDIĞINIZ HER DURUMDA ULAŞABİLİRSİNİZ ARACINIZIN NEDEN ÇALIŞMADIĞINI ÇÖZMEK ONLARIN İŞİDİR VE KISA SÜREDE DE PRATİK ÇÖZÜMLER SUNARAK SİZİ BU ZOR DURUMDAN KURTARABİLİRLER.

ALPAY SERVİS GÜVENCESİ İLE 101 NOKTA EKSPERTİZİ

101 Nokta Ekspertizi, aracın değerine etki edebilecek; kaporta ve boya durumunun, motor ve mekanik aksamlarının Alpay Servis uzman ekipleri tarafından, tüm detaylarıyla kontrol edildiği süreçtir. Alpay Servis güvencesi ile size sunulan tüm araçlar, 101 Nokta Ekspertizinden geçirilmektedir. Bu şekilde aracın geçmişi ve mevcut durumu tespit edilerek detaylı ekspertiz raporu oluşturulmakta ve sizinle paylaşılmaktadır.

Motor ve Mekanik Aksam Kontrolleri

 1. Şanzıman
 2. Diferansiyel
 3. Baskı Balata
 4. Hidrolik direksiyon pompası
 5. Yakıt devresi hatları
 6. Motor soğutma sistemi
 7. Hava ve polen filtresi
 8. Triger kayışı
 9. V kayışı
 10. Turbo
 11. Devir daim su pompası
 12. Egzoz
 13. Katalitik konvatör
 14. Kaporta ve Boya Kontrolleri
 15. Ön şase bağlantıları
 16. Camlar
 17. Kaput, ön ve arka tamponlar, kapılar, çamurluklar, bagaj kapağı, tavan, marşbiyel
 18. Yan aynalar
 19. Elektronik Aksam Kontrolleri
 20. Hava yastıkları
 21. Alterantör
 22. Marş motoru
 23. Klima ve kalorifer sistemi
 24. Akü
 25. Ateşleme sistemi
 26. Radyo teyp / cd çalar
 27. Gösterge paneli
 28. Far ve lamba grupları
 29. Cam kumandaları
 30. Rezistans sistemi
 31. Yürür Aksam Kontrolleri
 32. Poryalar
 33. Rot başları ve kolları
 34. Salıncaklar
 35. Viraj demiri
 36. Aks ve aktarma
 37. Süspansiyon sistemi
 38. Lastik / Jant Kontrolleri
 39. Lastiğin hava basıncı
 40. Diş derinliği
 41. Jantların durumu
 42. Fren Sistemi Kontrolleri
 43. Fren diskleri ve balataları
 44. Fren kalipleri
 45. Vakum ünitesi
 46. ABS ünitesi
 47. Fren hidrolik seviyesi
 48. El freni
 49. İç Mekan Kontrolleri
 50. Koltuk ve kapı döşemeleri
 51. Emniyet kemeri
 52. Konsol
 53. Tavan ve yer döşemeleri
 54. Açılır tavan
 55. Direksiyon konumu
 56. Korna, çakmak, küllük vb.
 57. Cam ve koltuk mekanizmaları
 58. Cam kumandaları
 59. Test Sürüşü

Uzman personelimiz tarafından 101 Nokta Ekspertizi gerçekleştirilen araçlar, test sürüşüne tabi tutularak son kontrolleri gerçekleştirilmektedir. Bu aşamadan sonra araçla ilgili tüm detayları; aracın geçmişini ve mevcut durumunu gösterecek şekilde raporlanarak aracın kimlik kartına işlenerek müşterilerin bilgisine sunulmaktadır.

Not: 101 Nokta Ekspertizi aracın hiçbir parçası sökülmeden yapılmaktadır. Araçtaki hasarların tespiti için kapak, döşeme ve benzeri parçaların sökülmesi ekspertiz kapsamında değildir. 5 cm altındaki yüzeysel çizikler ve taş izleri ekspertiz raporunda yer almaz.

Alpay, En Yetkili Özel Servis Ayrıcalıkları

Aracınızın fabrikadan çıktığı ilk günkü performans ve verimlilik değerlerini uzun yollar boyunca korumasını sağlayan periyodik bakım ve onarım işlemlerinden, hayatınızı kolaylaştıran, Tüv Türk muayenesi öncesi kapsamlı Check-Up’a kadar tüm bakım ve onarım hizmetleri, Alpay, En Yetkili Özel Servis‘de.

Bakım ve Onarım Hizmetleri; Aracınızın tüm bakım ve onarım işlemlerini servisimizde yaptırın, %100 orijinal yedek parça ve uluslararası eğitimli teknisyenler ile aracınız ilk günkü gibi kalsın. Periyodik Bakımdan, Ekspres Servise ve Check-Up Hizmetine kadar tüm bakım ve onarım hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin. Buna ek olarak, motor yağı ve kaporta boya işlemleri ile ilgili tüm detaylı bilgilere de kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Aracınızı ilk günkü gibi korumanıza yardımcı olacak servis kampanyaları ve sigorta çözümleri hakkında bilgi alın.

Mobilite Hizmetleri

ALPAY, en yetkili özel servis’de; aracınıza yalnızca iyi bakmakla kalmayız, araç sahibi olmanızın ayrıcalıklarını her an hissetmeniz için de özenle çalışırız. Aracınızı servise getirmeye zamanınız yoksa Yerinden Alım, Yerine Teslim hizmetimizle aracınız, dilediğiniz yerden alınıp, bakım ve onarım işlemlerinin ardından dilediğiniz yere teslim edilir.

Alpay Online Servis Randevusu

Bir sonraki periyodik bakım zamanınız mı yaklaşıyor? Ya da canınızı sıkan o çiziğin onarım zamanı artık geldi mi? Tüm bakım ve onarım işlemleriniz için hızlı bir şekilde aracınız icin randevu alabilirsiniz.

Alpay Servis Randevu Formu

Değerli ziyaretçimiz; Bu bölümden aracınızın bakımıyla ilgili servis randevunuzu alabilirsiniz. Araç servis randevunuz için tercih ettiginiz tarih ve saat, uygunluğu kontrol edildikten sonra müşteri temsilcimiz size daha ayrıntılı bilgi sunacaktır, şayet arzu ettiğiniz saat ve tarih uygun değilse size bu konuda yardımcı olmak amacıyla asagidaki formda paylaşacağınız telefon numaranız aracılığıyla size ulaşacaktır. Servis Randevu Formu doldururken bilgilerinizin doğruluğundan emin olunuz. Teşekkür ederiz.

Aracınıza Değer Katan Diğer Hizmetler

ALPAY

Alpay Servis en ince detayına kadar kalite ve hassasiyeti temsil eder. Bu bir araç kontrolü, bakım veya onarım işlemi olabilir.

İletişim Bilgileri

Bir sorunuz veya probleminiz varsa, geri arama isteğinde bulunmak için sizi arayalım formunu doldurun, biz sizi arayalım.